Права дітей

You are here: Хата
.Підсумковий захід IV обласного конкурсу на кращий правовий захід

Підсумковий захід IV обласного конкурсу на кращий правовий захід "Правові орієнтири"

7 червня в актовій залі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради відбувся святковий захід, під час якого були підбиті підсумки та нагороджені переможці IV обласного конкурсу на кращий правовий захід «Правові орієнтири» й обласної літературно-краєзнавчої акції «Легенди Херсонщини». Завдання правопросвітницького конкурсу «Правові орієнтири»...

Читати далі...

.

"Світ дитинства, захищений правом". Конкурсні роботи

Згідно з Положенням про обласний конкурс на кращий правовий захід "Світ дитинства, захищений правом", публікуємо матеріали конкурсних робіт *. Усього на розгляд обласного журі надійшло 45 конкурсних проектів, які включають сценарії правових заходів та матеріали, що засвідчують та ілюструють їхнє...

Читати далі...

.Дитяча

Дитяча "гаряча лінія"

Національна “гаряча лінія” з питань запобігання насильству та захисту прав дитини  0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного)    ...

Читати далі...

.Конвенція ООН про права дітей.

Конвенція ООН про права дітей

Конвенція ООН про права дітей захищає юних громадян планети....

Читати далі...

4 липня 2018 року Рада Європи прийняла нову Рекомендацію «Про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі».

Документ містить вказівки щодо необхідності розроблення, втілення і моніторингу державами-членами Ради Європи комплексного стратегічного й скоординованого підходу, а також узгоджених дій і ефективної співпраці на національному та міжнародному рівнях щодо поваги, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі. Згідно із Стратегією Ради Європи про права дитини (на 2016-2021 роки) і Стратегією управління Інтернетом Ради Європи (на 2016-2019 роки) права дитини в цифровому середовищі визначено як один із найбільш пріоритетних напрямів.

У сьогоднішньому світі цифрове середовище у безліч способів формує життя дітей, створюючи можливості й ризики для їхнього благополуччя та втілення прав людини.

Неякісний або ж обмежений доступ до цифрового середовища може вплинути на здатність дітей повною мірою втілювати свої права людини. Державам слід вживати відповідних заходів для того, щоб всі діти мали адекватний, доступний та надійний доступ до пристроїв, підключення, послуг і контенту, які спеціально призначені для дітей; у спеціальних публічних просторах такий доступ має бути безоплатним.

Водночас, слід уживати спеціальних заходів для захисту малолітніх дітей від передчасного впливу цифрового середовища.

Дітям і їхнім представникам повинні бути забезпечені доступні,  відкриті й прийнятні для дітей способи подання скарг та пошуку судових і позасудових засобів відшкодування.

 

Оригінальний текст Рекомендації CM/Rec(2018)7 англійською мовою доступний за посиланням.

Неофіційний переклад Рекомендації  українською мовою - за посиланням.

7 червня в актовій залі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради відбувся святковий захід, під час якого були підбиті підсумки та нагороджені переможці IV обласного конкурсу на кращий правовий захід «Правові орієнтири» й обласної літературно-краєзнавчої акції «Легенди Херсонщини».

Завдання правопросвітницького конкурсу «Правові орієнтири» - активізувати правову просвіту та правове виховання дітей і підлітків, сприяти вихованню у них поваги до закону і права, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинки, формування розуміння важливості розбудови правової держави, правового суспільства.

Організатори правового конкурсу:

- управління культури Херсонської обласної державної адміністрації та Комунальний заклад «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради;

- управління освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації;

- служба у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації.

До участі у конкурсі були запрошені вчителі, вихователі, бібліотечні та соціальні працівники, спеціалісти у галузі права та захисту правопорядку, які за своїми професійними обов’язками організовують правову просвіту та виховання дітей або залучаються до неї.

Учасниками конкурсу, - а найбільша кількість конкурсних робіт надійшла із Білозерського, Каховського, Скадовського, Великоолександрівського, Нижньосірогозького районів нашої області та із м. Херсон - були розроблені та реалізовані креативні авторські заходи, акції, програми, мультимедійні проекти правової тематики.

 

Перемогу в конкурсі здобули:

 

І місце - Сокол Олександр Сергійович, вчитель академічної гімназії Скадовського освітнього округу, захід "Імітація судового засідання «Справедливість сильніша за зброю»

 

ІІ місце - Чернієнко Юлія Миколаївна,  головний бібліотекар відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 класів Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім.Дніпрової Чайки, захід  "Юридична академія супергероїв «На захисті авторського права».

 

ІІІ місце -  Пугачова Людмила Миколаївна, бібліотекар бібліотеки-філії № 5 для дітей Херсонської ЦБС, за проведений "Туристичний практикум «Від захоплення до власної справи»

 

Окрім диплома та книжкових подарунків, Олександр Сергійович отримав також планшет - як ексклюзивний подарунок від Предмєстнікова Олега Гарійовича, заступника начальника Головного територіального управління юстицї у Херсонській області та представника урядового уповноваженого Європейського суду з прав людини.

 

Дипломами нагороджені також:

- у номінації «Популяризація правових знань серед дітей» - Гаврилова Оксана Михайлівна, вчитель початкових класів Нижньосірогозької ЗОШ, яка провела правову гру «Знай свої права, дитино!»

- у номінації «Популяризація здорового способу життя» - Овечка Галина Павлівна, завідувачка Інгулецької сільської бібліотеки Білозерського району. Захід мав назву «Суд над шкідливими звичками»

- у номінації «Залучення дітей до життя громади» - Прокопчук Ірина Олександрівна, вчитель Новомиколаївської ЗОШ Скадовської районної ради. Захід, проведений нею - інтерактивні зустрічі «Сільська громада на захисті прав дитини»

- у номінації «Інноваційний захід» - Цибанюк Олена Ростиславівна, бібліотекар Центральної бібліотеки для дітей Херсонської ЦБС, за інтелектуальний спринт «Ключі від форту «Право».

Окрасою свята стали виступи Камерного оркестру "Гілея" Херсонської обласної філармонії, заслуженої артистки України Тетяни Григор'євої, а також юних танцюристів із Зразкового ансамблю танцю "Едельвейс" (керівник Світлана Якуба).

 

Матеріали конкурсу - роботи переможців та номінантів, окремі розробки, відзначені журі - опубліковані і доступні для використання як усіма учасниками конкурсу, так і іншими фахівцями, що працюють на ниві правового виховання дітей, за цим посиланням. Усі матеріали подаються у авторській редакції.

 

 

В рамках Всеукраїнського тижня права учні старших класів школи № 30 стали учасниками "правового аукціону". Захід провели працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.

Діти об’єднались у дві команди: «Феміда» і «Юстиція». Їх очікували завдання у 5 турах:

1тур. Розв’язували «Термінологічний кросворд», за що отримали стартовий капітал – 20 ВІПів.

2 тур. «Ювілейний».

В цьому році виповнилось 25 років, як була ратифікована Конвенція ООН про права дітей в Україні. Тож для кожної команди було запропоновано 5 запитань по Конвенції.

3 тур.Трудові права, які потрібно знати дітям для того, щоб не потрапити у тенета рабства. Тож юні правознавці добре впорались із завданнями цього туру та за кожну правильну відповідь отримували по 1 ВІПу.

4 тур. Кримінальна ситуація або скільки «коштує» злочин. Учні повинні були класифікувати правопорушення і розкласти картки з запропонованими ситуаціями у два стоси: злочини та проступки.

5тур. Ребуси. Кожна команда спробувала розшифрувати по п’ять ребусів з правової тематики, за що додала до своєї кишені ще по п’ять ВІПів.

З рахунком 41:40 перемогла команда «Юстиція», за що отримала диплом.

Завідуюча відділом обслуговування учнів 5-9 класів Вікторія Сломчинська.

Правова просвіта школярів не буде повною без залучення до їхнього навчання батьків. Тому в рамках Тижня права відбулося чергове засідання недільної «Школи батьків» у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки - «Право на кожний день». Форма заняття - правознавча лоція, його підготувала співробітник сектора абонемента. Під час заходу говорили про такі звичні але важливі питання, передбачені Сімейним кодексом України: про рівність прав та обов’язків батьків щодо дитини, про відповідальність батьків за розвиток дитини як особистості.

Адже кожна дитина має право: на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку; на захист здоров’я та медично-санітарне обслуговування; на захист від поганого поводження, від відсутності турботи з боку батьків, або тих, хто забезпечує за ним догляд; на захист від жорстоких, нелюдських або принижуючих достоїнство людини видів поводження чи покарання; на захист від будь-якого покарання; на захист від сексуальних домагань; на проживання з батьками та на підтримку контакту з батьками у разі їх розлучення; на вільне віросповідання поглядів з усіх питань, що стосуються життя; на свободу думки, совісті, віросповідання; на особисте життя, на недоторканість житла, таємницю кореспонденції.

Діти, на жаль, в суспільстві найбільш уразливі і дуже часто, коли їх права порушують, стають соціально і психологічно дезадаптованими. І саме батьки та вчителі повинні й можуть цьому завадити.

Батькам наших читачів було представлено літературу, якою вони зможуть скористатися як задля самоосвіти і покращення успіхів у вивченні їхніми дітьми курсу «Правознавство», так і, в першу чергу, задля безпечного і захищеного життя їхніх сімей.

Експорт RSS

feed-image Feed Entries

ХЕРСОН – Золоті сторінки

Copyright © Права дітей 2018

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.