Права дітей

You are here: Хата Дивись, слухай, читай Про права людини в книжках для дитини

Про права людини в книжках для дитини

На сайті BARABOOKA (Простір української дитячої книги) опубліковано огляд Марії Семенченко "Права людини: що це і як ними користуватися".

Автор пише:"Сьогодні на полицях книгарень ви навряд чи знайдете багато дитячих книжок про права та свободи людини й громадянина, випущених українськими видавництвами. На жаль, важливість такої літератури у формуванні особистості поки не вповні оцінена й осмислена видавцями, батьками й учителями. Втім, нещодавні події в країні – Майдан і довколомайданні теми – цю зацікавленість уже пробуджують. Процеси, що відбуваються в суспільстві (зокрема, під час Майдану й після нього), не можуть пройти непоміченими для молодшого покоління. Й основне питання, яке постає перед дорослими, – як максимально доступно, але при цьому коректно й об’єктивно пояснити дитині, що діється. І тут якраз можна відштовхнутися від теми прав людини та їх порушення."

Що ж читати дітям і разом з дітьми?

Наприклад, періодичне видання для дітей «Правобукварик», що виходить як додаток до юридичного журналу "Право України", або ж "Абетку права" - так само додаток до журналу цілком дорослого, фахового - "Право України", для дітей старшого віку.

Марія Семенченко рекомендує й кілька книг зарубіжних авторів, виданих у перекладах на російську: книжка «Одного поля ягоди» шведської дитячої письменниці, художниці, педагога Пернілли Стальфельт, «Книга о правах человека» художниці Жаклін Дюем, «Мы все рождены свободными. Всеобщая декларация прав человека в картинках», «Всеобщая декларация прав человека в пересказе для детей и взрослых» Андрія Усачьова та інші видання із дитячого проекту Людмили Уліцької.

Огляд читайте на сайті: http://www.barabooka.com.ua/prava-lyudini-shho-tse-i-yak-nimi-koristuvatisya/

книги

 

Друк PDF


ХЕРСОН – Золоті сторінки

Copyright © Права дітей 2019

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.