Права дітей

You are here: Хата Дивись, слухай, читай

Ще раз про права дитини

Друк PDF
Фахівці Національної бібліотеки України для дітей створили слайд-презентацію за основними статтями Конвенції ООН про права дитини, яка стане в пригоді бібліотечним працівникам і педагогам, але й самим дітям вивчати головний міжнародний документ, що захищає їхні права, за допомогою цього ресурсу буде цікаво й зручно:

Про права людини в книжках для дитини

Друк PDF

На сайті BARABOOKA (Простір української дитячої книги) опубліковано огляд Марії Семенченко "Права людини: що це і як ними користуватися".

Автор пише:"Сьогодні на полицях книгарень ви навряд чи знайдете багато дитячих книжок про права та свободи людини й громадянина, випущених українськими видавництвами. На жаль, важливість такої літератури у формуванні особистості поки не вповні оцінена й осмислена видавцями, батьками й учителями. Втім, нещодавні події в країні – Майдан і довколомайданні теми – цю зацікавленість уже пробуджують. Процеси, що відбуваються в суспільстві (зокрема, під час Майдану й після нього), не можуть пройти непоміченими для молодшого покоління. Й основне питання, яке постає перед дорослими, – як максимально доступно, але при цьому коректно й об’єктивно пояснити дитині, що діється. І тут якраз можна відштовхнутися від теми прав людини та їх порушення."

Що ж читати дітям і разом з дітьми?

Наприклад, періодичне видання для дітей «Правобукварик», що виходить як додаток до юридичного журналу "Право України", або ж "Абетку права" - так само додаток до журналу цілком дорослого, фахового - "Право України", для дітей старшого віку.

Марія Семенченко рекомендує й кілька книг зарубіжних авторів, виданих у перекладах на російську: книжка «Одного поля ягоди» шведської дитячої письменниці, художниці, педагога Пернілли Стальфельт, «Книга о правах человека» художниці Жаклін Дюем, «Мы все рождены свободными. Всеобщая декларация прав человека в картинках», «Всеобщая декларация прав человека в пересказе для детей и взрослых» Андрія Усачьова та інші видання із дитячого проекту Людмили Уліцької.

Огляд читайте на сайті: http://www.barabooka.com.ua/prava-lyudini-shho-tse-i-yak-nimi-koristuvatisya/

книги

 

Книги та ресурси для тебе

Друк PDF

Семь главных причин, по которым мы должны строить Европу для детей и вместе с детьми: [буклет у стилі танграм] / Совет Европы (файл у форматі *pdf)

***

Тищенко, Юрий Алексеевич. "Виртуальное путишествие Вити и Вики в страну "Азбука безопасности"\ Юрий Тищенко. - Херсон: ЧП "Штрих+", 2008. - 52 с.

Книга Юрія Тищенка "Віртуальна подорож Віті та Віки в країну "Абетка безпеки" яскрава і захоплююча, переконлива й вражаюча. За формою - це пізнавальна гра, де перетинаються реальний і вигаданий світи, а Правила дорожнього руху засвоюються легко й осмилено. Побудова книги незвичайна: кожен її розділ - це нове завдання для Віті та його сестрички Віки. Також ця книга - і є своєрідний навчальний посібник з виховання креативної особистості, і захопюючий атлас доріг і дорожніх знаків.

 

Будьте внимательны: [буклет] / Херсонский обл. благотворительный фонд "Мангуст". - Херсон, [2008].
Буклет розроблений у рамках проекту "Інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми на узбережжі Чорного та Азовського моря".

 

Предместніков, Олег Гарійович. Збірник уроків з курсу "Основи правознавства" для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів : навч.-метод. посібник \ О. Г. Предместніков. - Херсон, 2008. - 284 с.: іл. - ISBN 978-966-630-009-9.
Посібник містить зібрані Херсонським міським управлінням юстиції матеріали конспектів з курсу "Основи правознавства" для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, які включають новітню методику та інноваційні форми викладання. Рекомендації щодо проведення занять, надані в посібнику, можуть бути використані викладачами та студентами-практикантами старших курсів ВНЗ для підготовки відкритих уроків чи у процесі навчання школярів.

 

big image

Тищенко, Юрий Алексеевич. Легенды Старого Автобуса \ Юрий Тищенко; [худож. И.П.Бердник]. - Херсон, 2007. - 60 с.
По секрету скажемо, що легенди у цій книжці незвичайні. Таких ви ще жодного разу не чули! Читати їх дуже цікаво, а от коли ви вже перегорнете останню сторінку, то зрозумієте, що розповіді Старого Автобуса вас не тільки розважили, а й навчили дуже важливій речі - правилам дорожнього руху, безпечній поведінці на вулиці. Адже у вас, як у кожного пішохода чи водія, є на дорозі свої права та обов'язки.
Цю книжку її автор подарував читачам кожної районної дитячої бібліотеки у нашій області, тож приходьте до бібліотеки і читайте дивовижні легенди - про дорожніх піратів і про пішохідний перехід, про обгін і про взаємодопомогу...

 


Такий вигляд має диск!

Херсонський центр молодіжних ініціатив "ТОТЕМ" спеціально для вас, друзі, випустив компакт-диск "Твоє право: знання, ситуації, поради" (Херсон, 2007).
"Твоє право" - це допомога у вивченні прав людини та прав дитини у цікавій формі - у формі комп'ютерної гри-презентації. Тут зібрано поради фахівців різних організацій, які працюють у правовій сфері - служби у справах дітей, кримінальної міліції, Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, спеціалістів методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради.
У розділі "В яких ситуаціях права дітей порушуються" кожен з вас зможе самостійно обрати ту ситуацію, у якій опинилися ви або ваші друзі, та дізнатися, хто і як може допомогти.
Але, незалежно від того, чи бувають у вас в житті такі ситуації, коли ваші права порушуються, ви маєте свої права ЗНАТИ і знати, як їх ЗАХИЩАТИ!


Громадянам молодшого й середнього шкільного віку корисно буде прочитати книги:

Бібік Н.М. Зростаймо громадянами: Розповідь про Конституцію України: Навч. посібник /Н.М.Бібік, М.М.Ілляш. - К.: Веселка, 2000. - 87 с.: іл. - ISBN 966-01-0108-2.
У посібнику розглядаються як загальні питання - що таке держава, демократія, права людини, закон, так і конкретні статті Конституції України. Для вивчення Основного закону молодшими школярами.

 

Беденко М.В. Держава та Конституція очима дитини: Для позакласного читання / М.В.Беденко; Переклад Пащенко О.М. - Вінниця: АІСТ-прес, 1997. - 28 с.
Ця книжечка в легкій та доступній формі знайомить вас з основними положеннями Конституції України, а також розповідає багато цікавого - про різні держави та закони, про королів і парламенти, про права та обов'язки.

 

Права дитини: Адаптований переказ Конвенції ООН про права дитини / Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. - Розповсюджується безкоштовно. - К., 2005. - 38 с.
Хочеш жити в правовому суспільстві - почни з себе, дізнайся більше про свої права!

 

А ці книги - для тих, хто хоче досконало вивчити свої права:

Ремех Т.О. Підліткам про працю: довідник для учнів / Ремех Т.О., Ляхоцька Л.Л., Цушко І.І. - К.: "Акві-К", 2003. - 32 с.
У довіднику для учнів розкриваються питання трудових прав неповнолітніх. У ньому можна знайти відповідь на запитання: як правильно шукати роботу, як влаштуватися на роботу, де і як можуть працювати неповнолітні.
Звертається увага на негативний вплив незаконних форм праці на здоров`я дітей та підлітків. Розглядається питання професійного самовизначення підлітків, описується механізм первинної професійної підготовки,дається характеристика системи професійно-технічної та вищої освіти в Україні.

Для учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

 

Захист житлових та майнових прав дітей: Інформаційно-методичні рекомендації для працівників служб у справах неповнолітніх / Ж.В.Петрочко, Ю.М.Саєнко, Т.Ф.Прітченко та ін. - К., 2004.
В інформаційно-методичному посібнику розкриваються теоретичні та практичні засади захисту та забезпечення дотримання прав дітей на житло та майно.
Підготовлено в рамках проекту "Розробка мінімальних соціальних стандартів діяльності служб у справах неповнолітніх", який реалізується Державним інститутом проблем сім`ї та молоді за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

 

Правовий захист від насильства та що ми можемо зробити, щоб запобігти насильству над дітьми в сім`ї: інформаційна брошура / Упоряд.: Л.Кумпан, О.Агаркова, С.Росік. - Херсон: ХОЦ "Успішна жінка", 2006.
В інформаційній брошурі зібраний матеріал з роз`ясненням основних прав громадян на захист від насильства та правові механізми відстоювання цього права.
Представлено інформацію про насильство в сім`ї: його види, наслідки, характерні ознаки, особливості насильства в сім`ї. Також в брошурі надані пропозиції щодо вирішення ситуації насильства.
Розраховано на батьків, педагогів, психологів, соціальних працівників, працівників органів освіти, соціальних служб для молоді, лідерів громадських організацій, студентів.

 

Технології створення та функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу: збірник метод. матеріалів / авт.кол. Г.М.Бевз, А.Й. Капська, Н.М. Комарова та ін. - К.: Держ. ін-т проблем сім`ї та молоді, 2003. - 188 с.
Збірник містить методичні матеріали щодо реалізації державної програми розвитку сімейних форм влаштування дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розроблені за результатами практичної діяльності спеціалістів управлінь (відділів) у справах сім`ї та молоді, центрів соціальних служб для молоді, відділів освіти спрямованої на створення, забезпечення функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
Збірник розрахований на спеціалістів, які здійснюють соціальний супровід прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків, батьків-вихователів та тих, хто хоче ними стати, працівників державних установ, а також широкий загал громадян, які цікавляться проблемами виховання дітей.

 

Конвенція ООН про права дитини: [Док. ООН A/RES/44/25]: Прийнята та відкрита для підписання, ратифікації та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї від 20 листопада 1989 року: Набула чинності для України з 27 вересня 1991 року. - Б.м., [2006]. - 31 с. - Видано за сприяння Представництва ЮНІСЕФ в Україні.
Повний текст Конвенції

 

Права дитини: Збірник документів / Упоряд. та передмова Усенко В.В.; Ред. Зелена І.Я. - Л.: Оксарт, 1995. - 112 с.: фотоіл. - ISBN 5-7707-8421-0.
Книга містить найважливіші міжнародні документи, що стосуються прав дитини. Видання ілюстроване добіркою фоторобіт на тему "Світ дитинства".

 

Права дитини в українському законодавстві:

 

Сімейний кодекс України: Станом на 10 березня 2004 р. - К.: Велес, 2004. - 64 с. - (Офіційний документ). - ISBN 966-8263-00-6.
Законодавчим гарантіям дотримання прав дітей присвячені розділ ІІІ "Права та обов'язки матері, батька і дитини" та розділ IV "Влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування". Кодекс друкується за офіційним текстом Відомостей Верховної Ради України від 31 травня 2002 р. (№ 21-22, с. 135).
Повний текст Сімейного кодексу в поточній редакції

 

Предмєстніков О.Г. Юстиція на кожному етапі життя: Навчальний посібник: Ч. І / О.Г.Предмєстніков; Херсонське міське управління юстиції; Розд. 10.3 опрац. Марковою Л.І. - Херсон, 2006. - 260 с.
Херсонське міське управління юстиції видало цей навчальний посібник, в якому Ви можете знайти цілий розділ, присвячений формам захисту прав та інтересів дітей (Розділ V), а також правовій освіті та правовому вихованню в школі (Розділ Х. Інноваційні форми та методи реалізації правової освіти в загальноосвітніх навчальних закладах).

Експорт RSS

feed-image Feed Entries


ХЕРСОН – Золоті сторінки
Copyright © Права дітей 2020

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.