Права дітей

You are here: Хата

Права дітей у цифровому середовищі

4 липня 2018 року Рада Європи прийняла нову Рекомендацію «Про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі». Документ містить вказівки щодо необхідності розроблення, втілення і моніторингу державами-членами Ради Європи комплексного стратегічного й скоординованого підходу, а також узгоджених дій і ефективної...

Читати далі...

.Стартує V обласний конкурс правових заходів.

Стартує V обласний конкурс правових заходів

1 грудня 2018 року стартує обласний конкурс на кращий правовий захід "Правові орієнтири". Це вже п'ятий конкурс, до участі в якому запрошуються вчителі, соціальні працівники. бібліотекарі, співробітники правоохоронних органів та юристи. (Чотири попередні: "Правові орієнтири"- 2010-2011, "Права людини починаються з прав...

Читати далі...

.Дитяча

Дитяча "гаряча лінія"

Національна “гаряча лінія” з питань запобігання насильству та захисту прав дитини  0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного)    ...

Читати далі...

.Конвенція ООН про права дітей.

Конвенція ООН про права дітей

Конвенція ООН про права дітей захищає юних громадян планети....

Читати далі...

Доволі довго в українській педагогіці цькування та насильство обходили стороною. Та зрештою проблема вийшла на поверхню, стала предметом уваги законотвоців. Ми бачимо досить скандальних жорстоких відео, які діти та молодь викладають в соцмережах. За результатами дослідження, яке провів у київських школах Інститут соціальної та політичної психології, третина школярів так чи інакше стикалися з цькуванням у класі. Досвідчені вчителі справляються з цією проблемою на базі своїх знань, досвіду й переконань. Та часом цього замало, - на допомогу приходять наукова думка і багатий досвід колег.

В рамках загальної стратегії ЮНЕСКО з профілактики насильства в системі освіти розроблено методичний посібник для педагогічних працівників “Запобігання насильству в освітніх закладах”.

ПОСІБНИК (повний текст, версія рос. мовою)

Цей посібник адресований керівникам і працівникам освіти і пропонує практичні заходи щодо профілактики насильства в школі і реагування на його випадки. Адже насильство і дискримінація негативно позначаються на соціально-психологічному кліматі школи, відвідуванні та успішності учнів. Через насильства діти позбавляються можливості реалізувати в повній мірі своє право на освіту. Дослідження, проведені в ряді країн Східної Європи і Центральної Азії, показують, що від 20 до 60 відсотків учнів стикаються з насильством в школі. Однак багато випадків насильства, особливо гендерного, залишаються не виявленими. Керівництво школи та вчителі не завжди знають, як запобігти насильству і ефективно реагувати на його випадки.

Посібник розглядає різні види насильства, його причини та фактори, аналізує його наслідки для залучених сторін і освітнього закладу в цілому. У виданні подано короткий огляд ситуації з насильством в школах деяких країн Східної Європи і Центральної Азії, національного законодавства з питання забезпечення безпеки учнів та існуючих практик запобігання насильству та реагування на його випадки. Експерти з Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Республіки Молдова, Росії та України взяли участь в обговоренні першої версії посібника; їх цінні рекомендації були враховані при його доопрацюванні.

Посібник пропонує комплексний підхід до профілактики насильства в освітньому закладі, який стосується всіх аспектів його діяльності. Тут описані організаційні та виховні заходи, а також алгоритми дій керівництва і персоналу освітньої установи з реагування на факти насильства і надання допомоги постраждалим; рекомендації з оцінки освітнього середовища, щодо формування позитивного соціально-психологічного клімату, взаємодії освітнього закладу з іншими організаціями з метою профілактики насильства та надання допомоги його учасникам, а також навчання керівників і педагогів, учнів і батьків.

Методичний посібник призначений для керівників і співробітників (вчителів, психологів, соціальних педагогів та ін.) загальноосвітніх шкіл та закладів середньої професійної освіти.

10 грудня, в день, коли була прийнята Загальна декларація прав людини, у студентів 1 курсу Херсонського музичного училища була унікальна можливість не тільки продемонструвати свої знання в галузі правознавства, а ще й оцінити їх у «правовій валюті».

Валюту інтелектуальну правову (ВІПи) розробила  координатор правового лекторію «Орієнтир»  Вікторія Сломчинська. Майбутні музиканти об’єднались у 2 команди «Феміда» та «Правдолюби», щоб пройти випробування у 5 турах.

 

 

Оцінювало учасників непідкупне та справедливе журі, яке очолила  заступник начальника відділу систематизації, законодавства, правової освіти головного територіального управління юстиції у Херсонській області Олена Марчук.

 

Талановита молодь продемонструвала чудові знання в галузі трудового права,  кримінального та авторського. З відривом всього в 1 ВІП перемогла команда «Правдолюби». Команди отримали солодкі подарунки. Під час заходу лунали пісні, які піднімали настрій журі, учасникам та вболівальникам.

 

 

Завідуюча відділом обслуговування учнів-читачів 5-9 класів

Вікторія Сломчинська

Що таке авторське право і суміжні права?
Як захистити своє авторство?
Як дізнатися, чи є твір надбанням людства і чи можна його використовувати з комерційною метою?

На ці та інші запитання знайшли відповідь майбутні програмісти, а нині студенти Політехнічного коледжу.
7 грудня студенти відвідали читальну залу Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки і стали учасниками заходу «На захисті авторського права: Юридична академія супергероїв», який відбувся у рамках Всеукраїнського тижня права.

Отримавши знання, молоді люди розібрали кілька складних ситуацій, фігурантами яких були люди різних професій: письменник, видавець, вчитель, науковець, художник, музикант та інші, а також змогли визначити, як цим авторам захисти свої майнові та немайнові права.

 

Наприкінці заходу ведуча побажала юним програмістам із натхненням творити нові комп’ютерні програми та світи і вправно користуватися правами на свої витвори.


6 грудня в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки учні 9-го класу школи №16 стали учасниками правового квесту «У пошуках істини». Дітей очікували 8 відділів  та 8 завдань. За кожне виконане завдання квестівці отримували  пазли.

У медіа центрі дев’ятикласники розгадували термінологічний кросворд.

Завітавши до сектора періодичних видань, познайомились із Конвенцією ООН про права дитини. У відділі естетичного виховання прослухали пісню Тіни Кароль та відповіли на запитання про порушення авторського права.

У секторі абонементу  «розслідували» кримінальні справи, описані в детективах – називали злочинців та постраждалих.

У відділі інтернет-послуг  розгадували ребуси з правової тематики.

В читальній залі погрались у гру «У королівстві Феміди».

 

Із 8 отриманих пазлів учасники квесту  склали вислів:

 

«Знання законів полягає не в тому, щоб пам’ятати їх слова, а в тому, щоб розуміти їх сенс».

 

Вікторія Сломчинська, завідувач відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 класів

 

1 грудня 2018 року стартує обласний конкурс на кращий правовий захід "Правові орієнтири".

Це вже п'ятий конкурс, до участі в якому запрошуються вчителі, соціальні працівники. бібліотекарі, співробітники правоохоронних органів та юристи. (Чотири попередні: "Правові орієнтири"- 2010-2011, "Права людини починаються з прав дитини" - 2012-2013; "Світ дитинства захищений правом" - 2014-2015; "Правові орієнтири" - 2016-2017)

Детальніше...

Експорт RSS

feed-image Feed Entries

ХЕРСОН – Золоті сторінки

Copyright © Права дітей 2019

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.