Права дітей

You are here: Хата Правова просвіта

Правова просвіта і виховання

Дітям про їхні права

Друк PDF

На святковій зустрічі учасників студії творчого самовираження «Мій світ», яка працює у  відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, йшла мова про права і обов’язки дитини.

Адже 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. Учасники студії  дізналися, як саме з’явилося це свято та які права маленьких землян захищають прийняті саме цього дня «Декларація прав дитини» (1959) та  Конвенція ООН про права дитини (1989).

Діти називали найголовніші з них – це право жити в мирі, мати люблячу родину, мати можливість навчатися, лікуватися та гратися.  Право на розвиток своїх здібностей, талантів та змістовне дозвілля, право на доступ до інформації, відповідної віку дитини , реалізовується, зокрема,  й у дитячих бібліотеках.

Тож на практичній частині заняття діти дізналися про цікавинки у світі малювання і самі могли створити свій фантастичний виріб – малюнок з сюрпризом, присвячений праву дітей на творче самовираження.

 

"Правові орієнтири" 2019. Роботи переможців та учасників конкурсу

Друк PDF

Згідно з умовами конкурсу, роботи переможців та лауреатів, надані на розгляд журі в електронному форматі, розміщені у вільному доступі та можуть використовуватись у правопросвітницькій роботі іншими зацікавленими фахівцями - з обов'язковим посиланням на авторів розробок.

Всі надані учасниками V обласного конкурсу на кращий правовий захід "Правові орієнтири" матеріали доступні за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=1I7DXXfriw78OQk5YEZZV6fyNq2cWyJIr

(коротке посилання: http://bit.ly/2JhzSx9 ).

Конкурс "Правові орієнтири" - підсумки

Друк PDF

03 червня об 11-00 в актовій залі Херсонської академії неперервної освіти (вул. Покришева, 41) відбудеться урочистий фінал та церемонія нагородження переможців V обласного конкурсу на кращий правовий захід «Правові орієнтири». Під час заходу також виступлять з показовою програмою бібліотечні волонтерські бригади – учасники фестивалю «KsVolonterFest-2019», що проводиться за підсумками другого року обласної акції на підтримку дитячого читання «Мрій! Читай! Досягай!». Заходи приурочені до Міжнародного дня захисту дітей.

Завдання конкурсу «Правові орієнтири» - активізувати правову просвіту та правове виховання дітей і підлітків, сприяти вихованню у них поваги до закону і права, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинки, формування розуміння важливості розбудови правової держави, правового суспільства.

Організатори конкурсу, що проводиться в нашій області вже вп’яте: управління культури Херсонської обласної державної адміністрації; Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області; Департамент освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації; служба у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації.

До участі у конкурсі були запрошені вчителі, вихователі, бібліотечні та соціальні працівники, спеціалісти у галузі права та захисту правопорядку, які за своїми професійними обов’язками організовують правову просвіту та виховання дітей або залучаються до неї.

Учасниками конкурсу, - а найбільша кількість конкурсних робіт надійшла із Білозерського, Верхньорогачицького, Іванівського, Каланчацького,  Нижньосірогозького, Нововоронцовського, Новотроїцького, Скадовського, Чаплинського районів нашої області та із міст Херсон і Каховка - були розроблені та реалізовані креативні авторські заходи, акції, програми, ігрові та мультимедійні проекти правової тематики.

Матеріали конкурсу будуть опубліковані на цьому сайті і стануть доступними для використання як усіма  учасниками конкурсу, так і іншими фахівцями, що працюють на ниві правового виховання дітей.

Правовий аукціон... в музичному училищі

Друк PDF

10 грудня, в день, коли була прийнята Загальна декларація прав людини, у студентів 1 курсу Херсонського музичного училища була унікальна можливість не тільки продемонструвати свої знання в галузі правознавства, а ще й оцінити їх у «правовій валюті».

Валюту інтелектуальну правову (ВІПи) розробила  координатор правового лекторію «Орієнтир»  Вікторія Сломчинська. Майбутні музиканти об’єднались у 2 команди «Феміда» та «Правдолюби», щоб пройти випробування у 5 турах.

 

 

Оцінювало учасників непідкупне та справедливе журі, яке очолила  заступник начальника відділу систематизації, законодавства, правової освіти головного територіального управління юстиції у Херсонській області Олена Марчук.

 

Талановита молодь продемонструвала чудові знання в галузі трудового права,  кримінального та авторського. З відривом всього в 1 ВІП перемогла команда «Правдолюби». Команди отримали солодкі подарунки. Під час заходу лунали пісні, які піднімали настрій журі, учасникам та вболівальникам.

 

 

Завідуюча відділом обслуговування учнів-читачів 5-9 класів

Вікторія Сломчинська

Автор та його права

Друк PDF

Що таке авторське право і суміжні права?
Як захистити своє авторство?
Як дізнатися, чи є твір надбанням людства і чи можна його використовувати з комерційною метою?

На ці та інші запитання знайшли відповідь майбутні програмісти, а нині студенти Політехнічного коледжу.
7 грудня студенти відвідали читальну залу Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки і стали учасниками заходу «На захисті авторського права: Юридична академія супергероїв», який відбувся у рамках Всеукраїнського тижня права.

Отримавши знання, молоді люди розібрали кілька складних ситуацій, фігурантами яких були люди різних професій: письменник, видавець, вчитель, науковець, художник, музикант та інші, а також змогли визначити, як цим авторам захисти свої майнові та немайнові права.

 

Наприкінці заходу ведуча побажала юним програмістам із натхненням творити нові комп’ютерні програми та світи і вправно користуватися правами на свої витвори.


Експорт RSS

feed-image Feed Entries


ХЕРСОН – Золоті сторінки
Copyright © Права дітей 2019

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.